Hírek, események

 

2017. 06. 25-30. nyári napközis Erzsébet tábor

06. 20. A legszomorúbb nap - tanévzáró :)

2017. 06. 15. Egész nap ballagás :)

2017. 06. 14. Szerenád

06. 12. Gyermeknap

06. 04. A nemzeti összetartozás napján

05. 30.- 06. 02. Erdei iskola

05. 24-25. Óbányai kalandozás (A 4. osztály túlélőtábora)

05 10.Kis iskolák térségi labdarúgó tornája

2017. 05. 26. Tavaszi túra - alsó tagozat

05. 26. Tavaszi tura - felső tagozat

2017. 05. 19. Papírhegyek az udvaron

05. 19. Fut a suli

05. 14. Kálti Márk  történelem verseny (Forray Péter hetedik hely!!!)

05. 12. Siker atlétikából - svédváltónk a Kis iskolák megyei sportversenyén

2017. 05. 15. Népi játékok a német népismereten

05. 12. Színezd újra- oszlopok az aulában

2017. 05. 12. Ki mit tud?

2017. 05. 03. Énekverseny 2017. felső tagozat

05. 02. Alsós énekverseny

05. 03. „Brodarics” területi anyanyelvi verseny

04. 27. Könyvek váratlanul...

04. 12. Húsvéti készülődés - tojásfestés Erzsi nénivel

04. 04. Időutazás a reneszánszba

04. 10. Kezdő kertészek

04. 08. Versmondó sikerek a XV. Jubileumi Országos Roma Vers- és prózamondó versenyen

04. 04. Ovisok látogatása olvasás órán

04. 04. Egy különös népismeret óra

03. 31 Kirándulás az Állatkertben

03. 23. Felsős versmondó verseny

03. 22. Alsós versmondó verseny

03. 22. A víz világnapja - Ötvályú túra

03. 21. A Léghajó Színház vendégjátéka

03. 14. Megemlékezés 1848. március 15-ről

03. 14. Siker matematikából

2017. 03. 08. Óvodás vendégek a másodikasok testnevelés óráján

03. 08. Telepesek bárkái a német népismereten - Ulmer Schachtel

02. 10. BENDEGÚZ  nyelvÉSZ VERSENY

02. 24. Mohácsi Német Népdaléneklési Verseny

02. 23. Történelem az ötödikben- ókori képeslapok (örömóra)

02. 17. Egészségnap

02. 14. Valentin szívei szerte az iskolában

02. 10. A tisztasági verseny tortája

02. 10. Stand-up Barnabás és Viktor

02. 09. Német versmondó verseny

02. 04. Farsang, farsang...

01. 23. Kékfestés német népismereten

01.20. Farsangi plakátok

01. 18. Hó és hóemberek

01. 18. Miklós Kornél kiállítása

01.17. Versek a negyedikből 2. - Mindenféle...

01. 15. Versek a negyedikből: Táskaleltár

01. 04. Csonka Lívia kiállítása

12. 21. Itt van a szép víg karácsony...

12. 20. Utazás az ókori görögökhöz történelem órán

2. 19. A negyedik gyertya

13. Adventi vásárra készül a szülői munkaközösség

12. 12. A harmadik gyertya

12. 09. Kézműves nap - Karácsonyi készülődés

2.06. Honfoglaló krampusz sminkben

12. 06. Megjött hát megint...

12. 05. A második gyertya

12.02. Térségi prózamondó verseny Bandicz B. Barnabás és Orsós Szabolcs sikere

11.10. Most mutasd meg!! - Galambos Réka sikere

11. 28. Ha messze mész... - Emlékezzünk 56-ra Film!

11. 28. Az első gyertya

11. 21. Adventi koszorúk készülnek

11. 23. Mozgássérült vendégeink voltak

11. 17. Nyílt nap

11. 08. DÖK Pingpong bajnokság

2016.11. 7-11. A magyar nyelv hete

10. 19. Predács Iván Atlétikai Emlékverseny eredményei

10.27. Tájoló (Mi legyek? Mi ne legyek?)

10. 28. Dobler Sándor kiállítása

10. 21. Megemlékezés 1956-ról

10. 19. Vers csak úgy... Ignácz Vivien (Tóth Krisztina: Agyatlan vers)

10. 15. Bozsok projekt

10. 14. Elköszöntünk Marika nénitől

10. 11. Focimeccs 7. a 8. ellen

09. 30. Kirándulás Budapestre

10. 06. Megemlékezés az aradi vértanúkról

10. 04. Dök vetélkedő (Milyen állat lehet?)

10. 03. A zene ünnepén

09. 30. Csavargás ősszel

09. 22. Korházban voltam (Orsós Ádám írása)

09. 09. Történelem örömóra (középkori életképek)

09. 15 Eltelt egy hét (Negyedikesek gondolatai a tanévkezdésről)

09. 09. A tisztasági verseny jutalma

09. 08. Diákönkormányzati elnökvállasztás és az első közgyűlés

09. 12. Kaleidoszkóp (válogatás az elmúlt év munkáiból)

2016. 09. 01. Tanévnyitó, fecskeavató

 

 

A régebbi programok a Galéria menüpont alatt a Korábbi tanéveknél megtekinthetők.

 

 

 

A 2017. évi papírgyűjtés eredményei

1.. osztály

711 kg

2. osztály

736 kg

3. osztály

984 kg

4. osztály

1030 kg

5. osztály

841 kg

6. osztály

1100 kg

7. osztály

986 kg

8. osztály

296 kg

Gratulálunk minden osztálynak, sokat tettetek környezetünk védelméért!

Nyertes Határtalanul pályázat

Iskolánk a 7. osztály részére nyert egy 3 napos felvidéki kirándulást, melynek költsége 60.000 ft/fő és 2017. szeptember 6.-8-ig valósul meg. A kirándulás minden költségét (utazás, szállás, étkezés, belépődíjak) a pályázati összegből fogjuk fedezni. Mivel 20 fő alatt nem lehetett pályázni, ezért a geresdlaki hetedikesekkel fogunk együtt utazni.
Részlet a programokból: füleki vár megtekintése, Rozsnyó: városnézés, Rimaszombat: református templom megtekintése, Krasznahorka: várlátogatás, Betlér: Andrássy kastély megtekintése, túra Derencsény falu határában, csízi gyógyvíz megkóstolása.
A pályázat feltétele a kapcsolatteremtés határon túli magyarokkal, ezért egy felvidéki magyar iskolát is meg fogunk látogatni.
Hiszem, hogy a hetedikeseknek ez a kirándulás felejthetetlen élmény lesz!

Erzsébet napközis tábor

Időpont: 2017. június 26.hétfő, 27. kedd, 28.szerda, 29.csütörtök, 30.péntek.
Minden nap 8.00 - 16.00-ig tartanak a foglalkozások.
A gyerekek napi négyszeri étkezést kapnak, nem kell nekik semmit csomagolni. Ez alól kivétel az utolsó nap. Pénteken busszal a Gemenci erdőbe kirándulunk, ahol kisvasúttal fogunk utazni, ekkor kérem, csomagoljanak a gyerekeknek fél liter innivalót.
Programok: kézműveskedés, ismerkedés Véménd látnivalóival, túrázás, sportfoglalkozások, dal - és tánctanulás, mézeskalács készítés.
A programok, az utazás, az étkezés és a szükséges eszközök költségeit az elnyert pályázati összegből fizetjük. Azonban 500 ft/fő részvételi biztosíték kötelezően fizetendő. Ezt hétfőn minden gyerek hozza magával.

JÚNIUSI PROGRAMOK

Május 30. – június 2.: erdei iskola Orfűn a Rácz tanyán
Indulás az iskola elől kedden 9 órakor, hazaérkezés pénteken 17.00 és 18.00 között.
Június 6. kedd: Pedagógusnap – a gyerekeknek tanítási szünet
Június 7. Trianon megemlékezés a 3. szünetben
Résztvevők: 7. osztály és énekkar
Június 7. 17.00: Hangverseny
Helyszín: zongoraterem
Június 12. hétfő: 9.00- 12.00: gyermeknap
Rendező: SZMK és DÖK
Június 14. szerda 19.00: szerenád
Június 15. csütörtök 16.00: ballagás
     19.00: bankett
Június 20. kedd 16.00: évzáró, bizonyítványosztás
NYÁRI SZÜNET: JÚNIUS 16.- AUGUSZTUS 31.
ELSŐ TANÍTÁSI NAP: SZEPTEMBER 1. Péntek

MÁJUSI PROGRAMOK

Május 2. kedd 12. 45: alsós énekverseny
Helyszín: kémia előadó terem 1. emelet
Május 3. szerda 13. 45: felsős énekverseny
Helyszín: ének terem 2. emelet
Május 5. péntek délelőtt: atlétika verseny megyei döntő Pécsett
Május 8. hétfő: anyák napi műsorok

  1. osztály: 16.45
  2. osztály: 16.30
  3. osztály: 16.30
  4. osztály: 16.00
    felső: 17 óra


Május 12. péntek 16.30: Ki mit tud? gálaműsor
Helyszín: sportcsarnok
Belépő: gyermek ingyenes, felnőtt: 200 ft
Május 15. hétfő 19.00 színházlátogatás Pécsett a 8. osztálynak
Indulás: 17. 45-kor
Május 17. szerda: Idegen nyelvi mérés a 6. és a 8. osztálynak
Május 18. csütörtök délután 13.00- 16.30: papírgyűjtés
Helyszín: iskola hátsó udvara
Május 19. péntek: délelőtt: FUT A SULI az 1., 2. órában.
Május 22. hétfő 17.00 : szülői értekezlet a felső tagozatnak
Téma: erdei iskola
Május 24. szerda délelőtt: Országos Kompetenciamérés a 6. és a 8. osztálynak
Május 26. péntek Madarak és fák napja alkalmából kirándulás
Gyülekezés az iskola udvarán 8.45-kor
Eső esetén elmarad és tanítás lesz!
Május 30. – június 2.: erdei iskola Orfűn a Rácz tanyán Indulás az iskola elől kedden 8 órakor, hazaérkezés pénteken a déli órákban.

Áprilisi programok

Április 3. hétfő 15.30: szülői fórum: Pécsi Rita neveléskutató előadása
Helyszín: ebédlő
Április 3. hétfő 16.30 – 18.30: fogadó óra
Április 7. péntek „Fut a suli” az 1., 2. órában
Április 11. kedd 10.00.: Költészet napja – megemlékezés Makay Ida szobránál a játszótéren
Április 11. Muskát matematika verseny Mohácson
Április 12. szerda: német népdaléneklési verseny Pécsett
Április 12. szerda: Brodarics anyanyelvi verseny Mohácson
Április 13. -18. tavaszi szünet
(az első tanítási nap: április 19. szerda)
Április 20. csütörtök 8.00- 18.00 beiratkozás a leendő elsősöknek
Április 21. péntek 8.00 – 16.00 beiratkozás a leendő elsősöknek
Április 21. péntek „Föld napja” kirándulás a Szerb kápolnához (alsó tagozat) és Üveghutára (felső tagozat).
Gyülekezés: 9 órakor az iskola udvarán.
Hazaérkezés: 12.00 – 13.00 között = alsó tagozat
14.00 – 15.00 között = felső tagozat
Eső esetén a kirándulás helyett tanítás lesz!

Szülőknek szól!!!

Április 3-án hétfőn, a fogadó óra előtt, 15.30-tól Pécsi Rita nevelési tanácsadó tart szülői fórumot nevelési helyzetekről, nevelési problémákról. Szeretettel várjuk az érdeklődőket, garantáltan nem fognak unatkozni! A fogadó órák az előadás után kezdődnek.

Beiratkozás!!!

2017. április 20. (csütörtök) 08-18 óra között és 2017. április 21. (péntek) 8-16 óra között. Beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt, továbbá az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást.

Hitoktatás

Iskolánkban a Magyar Katolikus Egyház (Vassné Riba Zsuzsanna hitoktató) és a Magyar Református Egyház (Szabó Ildikó hitoktató) vállalja a hit-és erkölcstan oktatását.

Márciusi programok

Március 3. péntektől 9 alkalommal: úszásoktatás az 5. osztályosoknak Pécsváradon
Március 8. szerda: ovi - suli játékos sportfoglalkozás 8.55 – 9.40
Helyszín: Sportcsarnok
Március 14. kedd 14.00: ünnepi műsor
A műsort a 6. osztály és az énekkar adja.
Március 16. 12.30 - 17.00: fényképezkedés a nyolcadikosoknak
Március 16. délelőtt üzemlátogatás Bátaapátiban a nyolcadik osztálynak.
Március 21. kedd 14.00 színielőadás az alsósoknak
Belépő: 500 Ft.
Március 22. szerda Víz világnapja alkalmából terepgyakorlatok minden osztálynak
Március 22. szerda 13.00: alsós versmondó verseny
Helyszín: 1. emeleti fizika- kémia terem. Várjuk szeretettel a szülőket!
Március 23. csütörtök 13.30: felsős versmondó verseny
Helyszín: irodalom terem. Várjuk szeretettel a szülőket!
Március 30. csütörtök: tantestületi továbbképzés Mohácson,
tanítási szünet a gyerekeknek!
Március 31. péntek délután: pécsi állatkerti kirándulás (pályázat keretében a hátrányos helyzetű gyerekeknek)
Március 31. péntek délután: német versmondó verseny Mohácson

Februári programok

Február 2. csütörtök 13.00- 16.00: félévi értekezlet és műhelymunka
Ezen a napon rövidített órák lesznek.
Minden tanulónk hazamegy 13.00 órakor.
Február 4. szombat 15.00 Farsang
Belépő: gyerek: 150 Ft, felnőtt: 300 Ft
A Szülői Munkaközösség a tombolához köszönettel felajánlásokat fogad el.
Február 6.,7. hétfő, kedd, szerda 16.00 – 18.00: szülői értekezletek
(A pontos időpont a gyerekek tájékoztatójában, ellenőrzőjében van.)
Február 9. csütörtök délután: Barnabás stand up délutánja
Február 14. kedd Valentin nap
Szívecskék vásárolhatók a DÖK titkároknál (ára 10 Ft)
Február 17. péntek 9.00- 13.00:  Egészségnap
Program: egészséges ételek, egészséges életmód, sport, fogápolás, mesterséges lélegeztetés, kozmetikai tanácsok, drog- és alkoholprevenció.
Rajzpályázat február 13.- 17-ig a DÖK szervezésében.
Február 24. péntek: Német népdaléneklési verseny Mohácson
Február 25. szombat: Német vers- és prózamondó verseny Pécsett

A februárra tervezett alsós versmondó verseny a sok megbetegedés miatt márciusban kerül megrendezésre.

Januári programok

Január 6. péntek délelőtt: hóemberépítő- verseny (hó szükséges hozzá)
Január 9. hétfő 15.30 – 18.30: fogadó óra
Január 13. péntek: 16.00-20.00 suli-diszkó
Szervező: 7. osztály
Január 19. csütörtök: osztályozó értekezlet
Január 20. péntek: az első félév vége
Január 21. szombat 10.00: központi írásbeli felvételi a nyolcadikosoknak
Január 23. hétfő: Magyar Kultúra Napja
rövid megemlékezés a 3. szünetben.
Január 24. kedd: félévi bizonyítványosztás
Január 27. péntek: téli túra a Diákönkormányzat szervezésében

Decemberi programok

December 5. hétfő reggel: 2. adventi gyertyagyújtás
Helyszín: emeleti aula
December 6. kedd délelőtt: Mikulás nap
Helyszín: földszinti aula
December 9. péntek 12. 45 – 14. 45: kézművesnap
Programok: mézeskalács- , asztali dísz - , karácsonyfadísz készítés. A gyerekek hozzanak magukkal ollót, 1 db gyertyát, tobozt, száraz leveleket, bogyós ágakat, színes szalagokat, szárított citrom- almakarikát, fenyő- tujaágakat.
Várjuk szeretettel a szülőket, nagyszülőket!
December 12. hétfő: 3. adventi gyertyagyújtás
December 12. – 16. Színes napok
December 14. szerda 16.30: Adventi hangverseny
Résztvevők: iskolánk zenét tanuló diákjai.
Helyszín: zongora terem a földszinten
December 15. csütörtök délután: Honfoglaló vetélkedő 2. forduló

December 17. szombat 10.00- 12.00 A CKÖ-házában a Máltai Szeretetszolgálat csomagot ad át minden gyereknek.

December 19. hétfő: 4. adventi gyertyagyújtás
December 21. szerda, 12. 30: A 3. osztály és az énekkar karácsonyi műsora
Szereplők: 3. osztály, énekkar, majd Figura Ede műsora
Helyszín: Sportcsarnok
December 22.- január 2. téli szünet
Első tanítási nap: Január 3. kedd
A héttel kezdünk!

Novemberi programok

November 8. kedd délután Ping-pong bajnokság a DÖK szervezésében
November 11. péntek délután: Márton napi felvonulás az Óvoda szervezésében
November 11. péntek Színházlátogatás Pécsett az 5. és 6. osztálynak
"A dzsungel könyve" című musical megtekintése
A színházjegy ára útiköltséggel: 3000 forint
Indulás: 18.00-kor, várható hazaérkezés 22.00 és 23.00 óra között.
November 14. hétfő 15.00 - 18.00 fogadó óra
November 17. csütörtök 8.00- 10.40: Nyílt nap
a második és a hatodik osztályban
November 24. csütörtök délután: Honfoglaló a DÖK szervezésében
November 24. csütörtök 17.00: Pályaválasztási fórum
Meghívott előadóink:
a mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium, 
a pécsi Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium,
a mohácsi Radnóti Miklós Szakgimnázium,
a  pécsváradi II. Béla Gimnázium,
pécsi Széchenyi István  Gimnázium,
a villányi Szakképző Iskola,
a pécsi Református Gimnázium,
a Pollack Mihály Szakgimnázium,
a pécsi Babits Mihály Gimnázium,
a pécsi Angster József és a Simonyi Károly Szakgimnáziumai,
a pécsi Koch Valéria Iskolaközpont igazgatói, továbbtanulási felelősei.
November 29. kedd délután MÉTA bajnokság a DÖK szervezésében

Rövid tájékoztató a Palotabozsok Projektről
2016. október 15-én (szombaton) tanulóink Palotabozsok Projekten vesznek részt.
Gyülekező: 7.45-kor az iskola előtt.
A tanulók kényelmes ruhában, zárt cipőben jöjjenek, hozzanak magukkal tízórait, innivalót, tolltartót, az alsósok néhány szem mosott burgonyát.
Dél körül, a feladatok végeztével, kiflivel és teával vendégeljük meg diákjainkat, nevelőinket.
A program legkésőbb 13.00 óráig befejeződik.
Minden tanulót busszal szállítunk lakóhelyére.

Októberi programok

Október 3. hétfő: A zene világnapja alkalmából tanulóink zenélnek és énekelnek minden szünetben.
Október 4. kedd, délután: Állatok világnapja – vetélkedő
Rendező: Diákönkormányzat
Helyszín: kémia előadó
Október 6. csütörtök: Megemlékezés az aradi vértanukról a 3. szünetben
Közreműködik az 5. osztály és az énekkar.
Október 11. kedd: foci- osztálybajnokság
Rendező: Diákönkormányzat
Október 15. szombat 8.30-12.00: Palotabozsok – projekt
Program: ismerkedés Palotabozsok műemlékeivel, történelmével, dalaival.
Gyülekezés: 7.50- kor a véméndi iskola udvarán.
Buszokkal utazunk Palotabozsokra és vissza is.
Október 21. péntek, 13 óra: Műsor az 1956-os szabadságharc emlékére
Közreműködik a 8. osztály és az énekkar.
Október 25. kedd: hangulatnap
Rendező: Diákönkormányzat
Október 27. és 28. délután: TÁJOLÓ pályaorientációs program a 8. osztálynak
Október 29.- november 6.= őszi szünet
(1. tanítási nap: november 7. hétfő, B hét)

Szeptemberi programok

Szeptember 1. csütörtök 8.00: tanévnyitó
Helyszín: Sportcsarnok
Szeptember 6. kedd: 14.30: a Diákönkormányzat közgyűlése
Helyszín: kémia előadó
Szeptember 16. péntek 16.00 – 20. 00: Sulidisco
Rendező: 8. osztály
Szeptember 18. vasárnap Tekerj, hogy tekerhessünk!
Szervező: Véménd Község Önkormányzata
Szeptember 26. hétfő 17. 00: összevont szülői értekezlet - Drogprevenciós előadás (Fehér László)
(osztályszülői értekezletek 16. 30 vagy 18.00 órakor,  a gyerekek ellenőrzőjében, tájékoztatójában megjelölt időpontokban)
Szeptember 29. csütörtök Szent Mihály nap: továbbképzés  –
a gyerekeknek tanítási szünet
Szeptember 30. péntek: budapesti kirándulás a nyolcadikosoknak
Indulás: 8.00, hazaérkezés: kb. 18.00

JÚNIUSI PROGRAMOK

Június 3. Trianon megemlékezés a 3. szünetben
Résztvevők: a hetedik osztály
Június 14. kedd: Pedagógusnap – a gyerekeknek tanítási szünet
Június 15. szerda: 9.00- 12.00: gyermeknap
Rendező: SZMK és DÖK
Június 15. szerda 19.00: szerenád
Június 17. péntek 10.30: ballagás
  19.00: bankett
Június 23. csütörtök 16.00: évzáró, bizonyítványosztás
NYÁRI SZÜNET: JÚNIUS 16.- AUGUSZTUS 31.
ELSŐ TANÍTÁSI NAP: SZEPTEMBER 1. csütörtök

Májusi programok

Május 10. kedd Madarak és fák napja - megemlékezés
Május 10. kedd 13.00: alsós énekverseny
Helyszín: 1. emelet előadó
Május 11. szerda 13.00: felsős énekverseny
Május 18. szerda Idegen nyelvi mérés 6., 8. osztály
Május 20. péntek 16.30: Ki mit tud? gálaműsor
Helyszín: Sportcsarnok
Belépő: felnőtt: 200 ft, gyerekeknek ingyenes.
Május 25. szerda: Országos Kompetenciamérés 6., 8. osztály
Május 25. szerda 16.30: Hangverseny
Résztvevők: Iskolánk zenét tanuló diákjai
Május 25. szerda: osztálykirándulás: 3. osztály
Május 27. péntek 16.00 -20.00: Sulidisco
Rendező: 6. osztály
Május 27. péntek: osztálykirándulás: 4. osztály

Áprilisi programok

Április 4. hétfő 16.00- 19.00: fogadó óra
Április 6. szerda 13.00 versmondó verseny az alsósoknak
Helyszín: előadó terem az első emeleten
Április 7. csütörtök 13.00 versmondó verseny a felsősöknek
Helyszín: irodalom terem az első emeleten
Április 11. hétfő: Költészet napja - megemlékezés
Április 18. hétfő délelőtt  8.00 - 11.30  papírgyűjtés
Helyszín: az iskola hátsó udvara
Április 20. szerda 17.00   összevont szülői értekezlet a felsős szülőknek
Téma: erdei iskola
Április 22. péntek: a Föld napja alkalmából  filmvetítés
Április 26. kedd - 29. péntek:  erdei iskola Patcán a Katica tanyán
Résztvevők: felső tagozat

Márciusi programok

Március 5. szombat 8.45- 12.45: egészségnap
Program:  fogápolás,  mesterséges lélegeztetés, sportgyakorlatok, zumba, fürjtojás kóstolás, gyümölcssaláta – készítés, kozmetika és drogprevenció.
A gyerekek kapnak tízórait és ebédet is.
Március 11. péntek 11.30: ünnepi műsor
Előadó: 6. osztály és az énekkar
Március 18. 12.00- 18.00: fényképezkedés a nyolcadikosoknak
Március 22.  kedd: A víz világnapja alkalmából rövid filmvetítés
Március 23. szerda: Nyelvtan- verseny  Mohácson és német népdaléneklési verseny Pécsett az ANK-ban
Március 23. szerda 19.00 színházlátogatás Pécsett
Résztvevők: 5., 8. osztály
Indulás: 17.45-kor az iskola elől.
Március 24.- 29.: tavaszi szünet
Első tanítási nap: március 30. szerda (B hét)

Februári programok

Február 5. péntek: Német népdaléneklési verseny Mohácson
Február 8., 9. 10. : szülői értekezletek
Hétfő: 16.00: 4.osztály, 16.30: 2. osztály, 17.00: 8.osztály
Kedd: 16.00: 3. és 7. osztály, 17.00: 6. osztály
Szerda: 16.30: 1. osztály
Csütörtök: 17.00: 5. osztály
Február 13. szombat 15.00 Farsang
Helyszín: Sportcsarnok
Rendező: Szülői Munkaközösség
Belépő: gyerek: 100 Ft, felnőtt: 300 Ft
Várjuk a farsangra a közösségi szolgálatot teljesítő középiskolásokat!
Február 15. hétfő Valentin nap
Szívecskék vásárolhatók a DÖK titkároknál (ára 10 Ft)
Február 18. csütörtök 8.00- 10.40:  Nyílt nap
(a második és a hatodik osztályban)
Február 27. szombat: Baranya, Tolna és Somogy megyei német vers- és prózamondó verseny Véménden az iskolában

Januári programok

Január 8. péntek: 16.00-20.00 suli-diszkó
Szervező: 7. osztály
Január 7. csütörtök délelőtt: hóemberépítő verseny
Január 11. hétfő 16.00 – 18.00: fogadó óra
Január 16. szombat 10.00: központi írásbeli felvételi a nyolcadikosoknak
Január 22. péntek: Magyar Kultúra Napja
Rövid műsor a 3. szünetben, valamint részt vétel a mohácsi területi versmondó versenyen
Január 22. péntek: az első félév vége
Január 25. hétfő 14.30 osztályozó értekezlet
Január 29. péntek: félévi bizonyítványosztás

Decemberi programok

December 4. péntek: Mikulás nap
Helyszín: földszinti aula
December 7.-11: Színes napok: tanulóink színes ruhákban jönnek iskolába (hétfő: fekete, kedd: kék, szerda: fehér, csütörtök: sárga, péntek: piros)
December 7. hétfő délelőtt: színházlátogatás Pécsváradon
" Légy jó mindhalálig!"
Csak nyolcadik osztályosoknak.
December 16. szerda 17.00: Hangverseny
Résztvevők: iskolánk zenét tanuló diákjai
Helyszín: zongora terem a földszinten
December 18. péntek: Karácsonyi műsor a 6. órában
Szereplők: 3. osztály, énekkar
December 19.- január 3. téli szünet
Első tanítási nap: Január 4. hétfő, B héttel kezdünk!

Novemberi programok

November 9. hétfő 16.00 - 18.00 fogadó óra
November 11. szerda 16. 30: Márton napi felvonulás az Óvoda szervezésében
November 9. - 13.: A magyar nyelv hete
November 18. szerda Színházlátogatás Pécsett
"A padlás" című  musical megtekintése
A színházjegy ára útiköltséggel: 3000 forint
Indulás: 18.00-kor, várható hazaérkezés 22.00 és 23.00 óra között.
November 19. csütörtök 17.00: Pályaválasztási fórum
Meghívott előadóink:
a mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium, 
a mohácsi Radnóti Miklós Szakközépiskola,
a sellyei Mezőgazdasági Szakképző  Iskola
a  pécsváradi II. Béla Gimnázium, pécsi Széchenyi István  Gimnázium
a pécsi Janus Pannonius Gimnázium,
a pécsi Koch Valéria Iskolaközpont igazgatói, továbbtanulási felelősei.

Októberi programok

Október 6. kedd:  Megemlékezés az aradi vértanukról a 3. szünetben
(közreműködik az 5. osztály és az énekkar)
Október 6. kedd délután: Az állatok világnapja alkalmából vetélkedő a Diákönkormányzat rendezésében
Október 7. szerdaA zene világnapja alkalmából tanulóink zenélnek és énekelnek minden szünetben
Október 13. kedd: hangulatnap
Október 19. hétfő  9.00-12.00:  Véménd  – projekt
Program: ismerkedés a véméndi népszokásokkal, Véménd műemlékeivel és történelmével, séta a temetőben.
Október 21. szerdaMűsor az 1956-os szabadságharc emlékére
(közreműködik a 8. osztály és az énekkar)
Október 23.- november 1.= őszi szünet
(1. tanítási nap: november 2. hétfő, A hét)

Megújult az iskolai közétkeztetés

Szeptemberi programok

Szeptember 14. hétfő 17.30 összevont szülői értekezlet
(osztályszülői értekezletek 17. 00 vagy 18.00 órakor,  a gyerekek ellenőrzőjében, tájékoztatójában megjelölt időpontokban)
Szeptember 16. szerda tízórai szünet: Diákönkormányzat- elnökválasztás
Szeptember 17. csütörtök 14.30: a Diákönkormányzat közgyűlése
Helyszín: kémia előadó
Szeptember 18. péntek Sulidisco 16.00- 19.30
Rendező: 8. osztály
Belépő: 400 forint, DÖK- tagoknak ingyenes
Szeptember 20. vasárnap Tekerj, hogy tekerhessünk!
Részvétel az előzetesen regisztrált tanulóknak.
Szervező: Véménd Község Önkormányzata
Szeptember 30. szerda délelőtt: A mese világnapja alkalmából az alsósok népmeséket adnak elő.

Összevont szülői értekezlet

 

2015. 09. 14-én, hétfőn 17. 30-kor

osztály szülői értekezletek:
1. osztály: 18.00
2. osztály: 18.00
3. osztály: 17.00
4. osztály: 17.00
5. osztály: 18.00
6. osztály: 18.00
7. osztály: 17.00
8. osztály: 18.00

A tanév rendje 2015/2016.

Jelentkezés 2015. augusztus. 24. hétfő 9 óra
Tanévnyitó értekezlet 2015. augusztus 26. 8 óra
Pótvizsga 2015. augusztus 28. 13 óra
A tanév kezdő napja: 2015. szeptember 1. (kedd)
A tanév utolsó napja: 2016. június 15. (szerda)
Az első félév utolsó napja: 2016. január 22.
A szülőket 2016. január 29-ig kell értesíteni az első félév eredményéről.
Őszi szünet: 2015. október 26-október 30.
utolsó tanítási nap: október 22.(csütörtök)
első tanítási nap: november 2. (hétfő)
Téli szünet: 2015.       december 21 – december 31.Utolsó tanítási nap: 2015. december 18. (péntek)
első tanítási nap: 2016. január 4. (hétfő)
Tavaszi szünet: 2016. március 24 – március 29. utolsó tanítási nap: március 23. (szerda)
első tanítási nap: március 30. (szerda)

Ballagás: 2016. június 17. 1600 (péntek)
Tanévzáró: 2016. június 23. 900 (csütörtök)
Központi írásbeli felvételi vizsga: 2016. január 16. 1000 (szombat)
Országos kompetenciamérés: 2016 május 25. (szerda),(6., 8. évfolyam)
Nyílt napok: 2 – 6. évfolyam: 2016. február 18. csütörtök

Szülői értekezletek:
2015. szeptember 14.   17-30               1-8. évfolyam
2016. február 8 - 12.     1700               1-8. évfolyam
2016. május 9 - 13.       1800               1-8. évfolyam
Pályaválasztási szülői értekezlet: 2015. november 19. 17.00

Fogadóórák:  
2015. november 9.  1600óra
2016. január 11.
2016. április 4.
Osztályozó értekezlet: 2016. január 25., 2016. június 16.
Félévi értekezlet: 2016. február 4.

Tanítás nélküli munkanapok:
1. Továbbképzés 2015. szeptember Felelős: Hergert Antalné
2. Kézművesnap 2015. december 12.Felelős: Weintraut Zoltánné, Domonkos Imre
3. Továbbképzés 2016. április  Felelős: munkaközösségvezető
4. Gyermeknap 2016.június 10.       Felelős: DÖK, SZMK, osztályfőnökök, igazgató
5. Pedagógusnap 2016. június Felelős: iskolavezetés

Végre tanévnyitó!!!

Szeptember 1-én 8 órakor

Évzáró: június 19. 16 óra

Május -Júniusi programok

Május 4. hétfő: anyák napi műsorok előadása
(alsó tagozat)
Május 7. csütörtök: papírgyűjtés 13-17 óráig
Helyszín: hátsó udvar
Május 8. péntek: színházlátogatás
(felső tagozat)
Május 14. csütörtök Zsolnay negyed megtekintése
Indulás: 14.00 órakor az iskola elől (7.-8. osztály)
Május 15. péntek: madarak és fák napja: megemlékezés
Május 15. péntek: tanévzáró sulidisco 16 órától
Rendező: 6. osztály
Május 21. csütörtök szülői értekezlet 17.00
Téma: felsős erdei iskola
Május 26. kedd: Ovi-Suli
Közös testnevelés óra
Május 27. szerda: Országos Kompetenciamérés
(6.-8. osztály)
május 29. péntek:  éjszakai túra a Szerb kápolnához
Rendező: Diákönkormányzat
június 2-5. erdei iskola a Dombay - tónál (felső tagozat)
Június 8. hétfő: Pedagógusnap – tanítási szünet
Június 12. péntek: Ballagás
Június 15. hétfő délelőtt: gyermeknap

Választható tanítási óra

A Véméndi Általános Iskolában a 2015/2016-ös tanévben a szabadon választható tanítási óra az angol.
A tantárgyat Baracs Dénes fogja tanítani.
A szülőnek írásban kell bejelenteni, ha a gyermeke jelentkezni kíván a szabadon választott tanítási órára.
Határidő: 2015. május 20.

 

 

 

 

Videók az iskolából

 

06. 30. Az utolsó nap: Gemenc (Erzsébet tábor 2017)
06. 04. Magyarország - Galambos Réka és a kórus
Kalandok völgye: Óbánya (Osztálykirándulás 4.o.)
Bandicz B. Barnabás - Jónás Vivien: John és Mary
Felsős énekverseny 2017. Mohácsi Titanilla - A fényes nap immár elnyugodott
Felsős énekverseny 2017. Galambos Réka - Republic: Erdő közepében
Alsós énekverseny 2017. Szélig Jázmin - Bródy János: ha én rózsa volnék
Alsós énekverseny 2017. Török Andrea
Költészet napja 2017. László Noémi: Feketeleves (A negyedikesek játszanak)
Költészet napja 2017. Verssorok József Attillától
Költészet napja 2017. - Jónás Vivien-Makay Ida: Triptichon
Látogatás az állatkertben az Otp önkéntesprogram segítségével.
Versmondó 2017. Trábert Letícia - László Noémi: Feketeleves (részletek)
Versmondó 2017. Kaiser Donát - Lackfi János: Izirájder
Versmondó 2017. Baumgärtner Bálint - Nógrádi Gábor: Vizisikló
Versmondó 2017. Orsós Ádám - Finy Petra: Becsinált leves
Versmondó 2017. Bandicz B. Barnabás - Francois Villon: Ballada a senki fiáról
Felsős versmondó 2017. Jónás Vivien: Ágai Ágnes - Nemzedék
Alsós versmondó 2017.Török Andrea - Dóka Péter: A nagyi kávét főz
Bandicz B. Barnabás - Nagy Lajos: A kígyó (Kiemelt arany a prózamondón)

01. 24. Játék a verssel - Tamkó S. Károly: Kongó-bolt (A magyar kultúra napján)

11. 28. Ha messze mész... - Emlékezzünk 56-ra
10. 19. Vers csak úgy... Ignácz Vivien (Tóth Krisztina: Agyatlan vers)
06. 10. János vitéz töredékek az ötödik osztály előadásában
06. 15. Búcsú a tanévtől (meglepetés koncert)
06. 06. Színház a romoknál - The king's new clothes (5. osztály)
05. 24. Színház az osztályteremben - Lázár Ervin: Dömdö dömdö dömdödöm (előadja a 7. o.)
O5. 20. Ki mit tud 2016. Réger Henriett
Énekverseny 2016. Quartet 7.o. - Lehetett volna
Énekverseny 2016. Galambos Réka: Mad world
Énekverseny 2016. Kővári Cynthia: Árva fiú
05. 22. Csongrádi Lili: Tes Schneidje
Ignácz Vivien 3. - Choli Daróczi József: Óda
Orsós Ádám4. : Nagy Bandó András: Az én anyukám
Török Andrea 3. - Ágai Ágnes: A titkokat csak az ujjaimnak mondom el

Kaiser Donát 3.- József Attila: Indiában, hol éjjel a vadak...

Szélig Jázmin: K. László Szilvia: Gyümölcsöstál
Jordán Panna: Nemes Nagy Ágnes: Köszöntő
Trábert Leticia - Tóth Krisztina: A tigris
Bandicz B. Barnabás - Rostand: Cyrano - Orr monológ
Klinkhárt Hanna - Szép Ernő: Várjon
Grain Liana - Robert Burns: Falusi randevú
Csibi Patrik - Janikovszky Éva: A tükör előtt
Galambos Réka - Faludy György: Exodus
Jónás Vivien - Hervay Gizella: Ének három hangra
Farsang, farsang, farsang...
2015, június Utolsó óra
2015. 05: Szökés a tavaszba
2015. 09. Az ördög és a furfangos székely asszony
2015.09. A rátóti csikótojás
2015. 04. Pletykás asszonyok
2015. 12. Hát mégis csak eljött - Panov apó karácsonya
2015. 03. 09. Dal csak úgy...
06. 08. Turisták lovaskocsin
06. 09. Nyelvtani - irodalmi társas készül
06. 08. A győzelem íze (a DÖK verseny győztesei)
06:03. A nemzeti összetartozás napja
05. 27. Kirándul a negyedik
05. 28. TETT vetélkedő Bátaszéken
05. 25. A harmadik osztály Pécsváradon
05. 24. Csavargás a földeken
05. 20. Ki mit tud?
05.10. Alsós énekverseny
05. 11. Énekverseny- felső tagozat
05. 03.A Pindúr Pandúr színház vendégjátéka
05. 10. Madarak és fák napja
04. 26-29. Erdei iskola
04. 18. Papírhegyek az udvaron
04. 14. Samai Kata kiállítása
04. 07. Felsős versmondó verseny
04. 06. Alsós versmondó verseny
03. 22. Heilmann Dominik kiállítása
03. 23. Hímes tojás festés
03. 09. János vitéz morzsák
03. 11. A hatodik osztály és az énekkar megemlékezése
03. 05. Egészségnap
03. 02. Álmok egy táborról
02.25. Rómában jártunk történelem órán
02. 13. Farsang, farsang, farsang
02. 11. Bendegúz anyanyelvi verseny
02. 03. Ignácz Vivien kiállítása
01. 22. A magyar kultúra napja
01. 22. Versmondó sikerek Mohácson
01. 14, Papír oroszlánok a kézműves szakkörön
01. 07. Hóemberépítő verseny
12. 18. Szent karácsony eljött...
12. 12. Karácsonyi készülődés- kézműves nap
12. 10. Látogatás az ókori görögöknél történelem órán
12.04. Megérkezett a Mikulás
12. 01. Adventi koszorúk és az első gyertya
11, 10-13, A magyar nyelv hete
10. 23-30. Táborozás Zánkán
11. 04. Túlélőtúra novemberi napsütésben
10. 17. Egy különleges szombat - sport délelőtt Pécsett
10. 21. Emlékezzünk 56-ra
2015. 10. 19. Projektnap - Véméndi svábok
10. 13. Színes hangulatok
10. 06. Megemlékezés az aradi vértanúkra
10. 02. Látogatás az idősek napköziotthonában
09. 30. A népmese napja
09. 30. Az ördög és a furfangos székely asszony
09. 16. Diákönkormányzati elnökválasztás
09. 10. Történelem örömóra-középkori rémségek és puliszka
09. 10. A tisztasági verseny tortája, és akik megették...5. osztály
09. 09. Történelem örömóra - reform kor videóval!!!
Kitűnők a 2014-15-ös tanévben
2015. 09. 01. Tanévnyitó és fecskeavató
06.. 12. Utolsó óra